kontakt@premierreality.sk
00421 949 129 656
Viac
Marcel Franko napísal:

Správne určenie ceny za nehnuteľnosť

Veľmi dôležitou súčasťou odborného poradenstva je rada realitného poradcu k stanoveniu správnej ceny predaja bytu, domu či pozemku. Často krát sú predávajúci vystavovaní mylným informáciám zo strany makléra.

Ten ak chce získať nehnuteľnosť do ponuky, tak nasľubuje majiteľovi aj modré z neba.

V našej realitnej praxi uprednostňujeme pravidelné vyhodnocovanie predajov a tým aj určíme pravdepodobnú cenu nehnuteľnosti. Ako realitný poradca rozlišujem dva druhy cien. Jednou z nich je Cena inzertná. Inzerovaná cena je cena, ktorá sa zobrazuje v reklamnej ponuke realitnej kancelárie, na realitných portáloch, v novinách, atď. Cena inzertná je svojím spôsobom druh škodnej, ktorá deformuje a skresľuje informáciu o skutočnej cene na trhu. Tu nastáva situácia, že vlastníci bytov sa nechajú uniesť výškou inzerovanej ceny, pretože je oveľa vyššia ako Cena realizačná. Cena, za ktorú sa predaj nehnuteľnosti zrealizuje nie je nikde zverejňovaná a teda klienti realitnej kancelárie ani samotní majitelia sa nemajú odkiaľ dozvedieť aktuálnu trhovú cenu za ich nehnuteľnosť, teda byt, dom alebo pozemok.

Súčasťou práce realitného makléra je odborné poradenstvo o cene. V našej spoločnosti vám poskytujeme Realitný servis na vrchole a to aj pravidelným vyhodnocovaním kúpnych cien a zaznamenávaním údajov za meter štvorcový do vlastnej cenovej mapy, ktorú pri stretnutí s klientom používam. Je to veľmi dôležité z pohľadu uzatvorenia realitného obchodu, pretože dochádza k obojstrannej spokojnosti ako na strane predávajúceho, tak i na strane kupujúceho.

Autor článku:

Marcel Franko – realitný a hypotekárny poradca | +421 949 129 656 | marcel@realitnyobchodnik.sk

Viac
Marcel Franko napísal:

Skryté riziká pri kúpe nehnuteľnosti

 

S predajom nehnuteľnosti sú spojené riziká, ktoré si kupujúci často krát neuvedomujú. Príležitostne vytvorená dôvera medzi predávajúcim a kupujúcim môže zatieniť skutočné riziko, ktoré hrozí počas prevodu vlastníckeho práva.

Najväčšia prekážka je pri zamlčaní dlhov v podobe začatých exekučných konaní voči predávajúcim. V čase podpisu kúpnej zmluvy môže byť vedené exekučné konanie voči majiteľom nehnuteľnosti, ktoré ešte nie je zaznamenané na liste vlastníctva v časti C ťarchy z dôvodu plynutia lehôt uvedených vo výzvach. Kupujúci takto podstupuje riziko, že počas katastrálneho konania exekútor zablokuje nehnuteľnosť zriadením exekučného záložného práva a kataster preruší konanie o povolení vkladu vlastníckeho práva na nehnuteľnosť v prospech kupujúceho. Nebezpečenstvo spočíva v tom, že kupujúci vyplatil kúpnu cenu ihneď po podpise kúpnej zmluvy a pred právoplatným rozhodnutím príslušnej správy katastra o povolení vkladu v prospech nadobúdateľa. Realitná kancelária dokáže eliminovať toto riziko včasným preverením majiteľa nehnuteľnosti v príslušných registroch a zvolením zaisteného a bezpečného postupu po podpise kúpnej zmluvy. Podpísaním kúpnej zmluvy predávajúcim, v čase vedenej exekúcie na strane predávajúceho, sa majiteľ nehnuteľnosti dopúšťa trestného činu za porušenie zákazu nakladania s nehnuteľnosťou voči veriteľovi a zároveň trestného činu podvodu voči kupujúcemu, za čo môže byť právoplatne odsúdený.

Preto odporúčam využiť služby realitného profesionála, ktorý dokáže eliminovať riziká spojené s prevodom vlastníckeho práva k nehnuteľnosti ešte pred podpisom kúpnej zmluvy.

Autor článku:

Marcel Franko – realitný a hypotekárny poradca | +421 949 129 656 | marcel@realitnyobchodnik.sk

Viac
Marcel Franko napísal:

Odborné poradenstvo a účasť realitnej kancelárie pri sprostredkovaní

Ten kto kupoval alebo predával nehnuteľnosť určite vie, čo všetko so sebou prináša tento dôležitý životný krok. Ako sa stretnúť s tým pravým realitným profesionálom?

Pri výbere realitnej kancelárie sa opierajte o referencie a portfólio služieb. Najčastejšie si záujemcovia o sprostredkovania predaja „preklepnú“ web stránku, pri čom nezabúdajú hlavne na sekcie o službách a opis kancelárie v sekciách o nás. Všímajte si štylizáciu textu, gramatické chyby, profesionálnosť opisu, vízie a ciele. Rozlišujte pritom úžitok pre klienta a členstvo v niektorej z realitných asociácií alebo únií.

Realitný poradca by mal vedieť vlastníkovi nehnuteľnosti nastaviť optimálnu trhovú cenu. Svojím aktívnym prístupom k predaju a odborným poradenstvom pripraviť nehnuteľnosť na prezentáciu a následné sprostredkovanie. Zvládnu to len skúsení a pravidelne školení poradcovia. Realitný poradca má dokonalý prehľad o realitnom obchode v praxi, správne reaguje na vaše požiadavky. Správne navrhuje elimináciu prípadných rizík pri predaji alebo kúpe, správne identifikuje vaše potreby ako klienta.

Ak kupujete, zamerajte sa hlavne na exkluzívne sprostredkovaný predaj, kde máte istotu, že poradca má kompletné informácie o nehnuteľnosti a hlavne je jediným sprostredkovateľom pri tomto type predaja. Realitná služba, ktorá nemá platnú sprostredkovateľskú zmluvu ( ústna dohoda ), len umelo napĺňa svoju ponuku a náhodne čaká na predaj napríklad aj masívnou reklamou. Takto sa môže kupujúci dočkať sklamania v podobe neaktuálnej ponuky alebo ceny nehnuteľnosti alebo kúpi predraženú nehnuteľnosť.

Na záver môžem konštatovať, že prostredie v ktorom poradca „ zreje „ má rozhodujúci význam pre jeho profesionálne vystupovanie a komunikáciu s klientom. V prípade, že sa maklér dopúšťa osočovania poradcov z konkurencie, odporúčam vylúčiť s takou osobou akúkoľvek spoluprácu.

Autor článku:

Marcel Franko – realitný a hypotekárny poradca | +421 949 129 656 | marcel@realitnyobchodnik.sk

Copyright © 2013 – 2017 premierreality.sk, Obchodné podmienky
Vyhľadávanie
Okres
Druh
Cena od
Cena do

Zruš filter
Kategórie
Byty
1-izbový byt
2-izbový byt
3-izbový byt
4-izbový byt
5 a viac izbový byt
Domy
Rodinný dom
Chata
Budova
Pozemky
Pozemky - bývanie
Pozemky - komerčné
Poľnohosp. a lesné pozemky
Záhrady
Rekreačné pozemky
Biznis reality
Obchodné priestory
Výrobné priestory
Kancelárie
Gastro priestory
Sklady a haly
Ostatné
Garáže
Zvláštne nehnuteľnosti
Najsledovanejšie
Atraktívna ponuka
Partner právnych služieb
http://advokathric.eu/
Reklamná činnosť
http://www.yodo.sk